-
-
-
Total payment:
-
The MP Series High Power Panel Antenna is specifically engineered for long-range communication and high-intensity signal broadcasting. Designed for mission-critical deployments, these antennas offer superior gain and directional precision in a rugged, compact form factor.
Providing high-gain directional dominance for mission-critical wireless networks.
| Frequency Range: | 600 - 800 MHz |
| Nominal Gain: | 8 dBi |
| Max Power (C.W): | 500 Watts |
| Dimensions: | 362 x 342 x 33 mm |
| Frequency Range: | 698-2700 MHz |
| Nominal Gain: | 8 dBi |
| Connector Port: | N-Female |
| Dimensions: | 325 x 231 x 28 mm |
| Frequency Range: | 1 GHz - 1.2 GHz |
| Nominal Gain: | 8 dBi |
| Connector Port: | SMA-Female |
| Dimensions: | 15 x 15 x 10 cm |
| Frequency Range: | 1.2 GHz - 1.4 GHz |
| Nominal Gain: | 8 dBi |
| Connector Port: | SMA-Female |
| Dimensions: | 199 x 150 x 28 mm |
| Model Number: | MP-1416G08A-SF |
| Frequency Range: | 1.4 - 1.6 GHz |
| Gain: | 8 dBi |
| Max Power: | 300 W (CW) |